Reporterska klęska urodzaju

Jeśli jeszcze nie pracujesz w konwencji reporterskiej zapoznaj się z jej podstawową cechą - małym dystansem do fotografowanego tematu.

Zacznij fotografować obiektywem szerokokątnym i staraj się zbliżać do tematu na ile to możliwe. Na początku to będzie trudne, między Tobą a tematem będzie niewidzialna bariera trudna do przekroczenia. Dlatego zacznij od tematów, które dobrze znasz, rodzina, znajomi. Gdy będziesz się czuł swobodniej pracując w krótkim dystansie, wyjdź na miasto. To będzie przygoda.

Jeśli już pracujesz w tej konwencji i czujesz się w niej swobodnie, pamiętaj, że celem Twojej pracy nie jest pokazywanie jak dobry w tym jesteś. Celem opanowania każdej z pięciu konwencji jest użycie ich do opowiedzenia historii. Pamiętaj, opanowanie konwencji nie jest celem samym w sobie.

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak robić zdjęcia na niebezpiecznych wydarzeniach? Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jak wybrać aparat fotograficzny? Jak stworzyć efekt deszczu przy pomocy wełny stalowej? Zaczynamy pracę w systemie pięciu konwencji

Popularne w tym tygodniu:

Nikt ci nie powie, że ”sprzęt nie ma znaczenia”, gdy robisz koncerty 10 sztuczek, które sprawią, że twoje portrety będą lepsze Jak robić zdjęcia na niebezpiecznych wydarzeniach?