Reporterska klęska urodzaju

Jeśli jeszcze nie pracujesz w konwencji reporterskiej zapoznaj się z jej podstawową cechą - małym dystansem do fotografowanego tematu.

Zacznij fotografować obiektywem szerokokątnym i staraj się zbliżać do tematu na ile to możliwe. Na początku to będzie trudne, między Tobą a tematem będzie niewidzialna bariera trudna do przekroczenia. Dlatego zacznij od tematów, które dobrze znasz, rodzina, znajomi. Gdy będziesz się czuł swobodniej pracując w krótkim dystansie, wyjdź na miasto. To będzie przygoda.

Jeśli już pracujesz w tej konwencji i czujesz się w niej swobodnie, pamiętaj, że celem Twojej pracy nie jest pokazywanie jak dobry w tym jesteś. Celem opanowania każdej z pięciu konwencji jest użycie ich do opowiedzenia historii. Pamiętaj, opanowanie konwencji nie jest celem samym w sobie.

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

8 darmowych filmów instruktażowych, dzięki którym nauczycie się retuszu zdjęć beauty Zdjęcia pod światło? Żaden problem! [wideoporadnik] Jak zrobić kolaż w Photoshopie? Prosty poradnik dla początkujących Rysi skandal w Szwecji - dlaczego fotografowie kłamią? Najlepiej zarabiające agencje stockowe w 2020 roku Ile wydasz na lustrzankę? [ANKIETA] Najprostsza droga na najsłynniejsze okładki? Wikipedia Poradnik: z aparatem na plażę Praca zdalna. Organizacja czasu to podstawa Jak fotografować na rowerze? Bezpłatny poradnik opracowany, by pomóc fotografom z zasięgami na Instagramie Jak wywołać czarno-biały film fotograficzny?

Popularne w tym tygodniu:

Jak zrobić dobre zdjęcie, czyli jak zmieniać parametry Jak robić ujęcia dronem w hollywoodzkim stylu?