Reporterska klęska urodzaju

Jeśli jeszcze nie pracujesz w konwencji reporterskiej zapoznaj się z jej podstawową cechą - małym dystansem do fotografowanego tematu.

Zacznij fotografować obiektywem szerokokątnym i staraj się zbliżać do tematu na ile to możliwe. Na początku to będzie trudne, między Tobą a tematem będzie niewidzialna bariera trudna do przekroczenia. Dlatego zacznij od tematów, które dobrze znasz, rodzina, znajomi. Gdy będziesz się czuł swobodniej pracując w krótkim dystansie, wyjdź na miasto. To będzie przygoda.

Jeśli już pracujesz w tej konwencji i czujesz się w niej swobodnie, pamiętaj, że celem Twojej pracy nie jest pokazywanie jak dobry w tym jesteś. Celem opanowania każdej z pięciu konwencji jest użycie ich do opowiedzenia historii. Pamiętaj, opanowanie konwencji nie jest celem samym w sobie.

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Kalibracja monitora - czym jest, jak, czym i po co ją robić? Jak wykorzystać kwarantannę? Przewodnik dla fotografów i filmowców Szybka zmiana kolorystyki w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Efekt wysokich kontrastów - nadaj swoim zdjęciom dramatyczny charakter Z pamiętnika paranoika... 4 sposoby na bezpieczne foty Nadchodzi koniec epoki? Kodak wyprzedaje się z patentów NIE, nie możesz robić sesji bez maseczek ot tak. Narażasz siebie i klientów! Jak zacząć fotografować? Erwitt, Cartier-Bresson, Salgado - jak wyglądają stykówki wielkich fotografów? Metoda Brenizera, czyli płytka głębia ostrości i szeroki kąt bez jasnego obiektywu [poradnik] Kreatywne użycie rozmyć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Czas zwariować