Na czym polega fenomen selekcji?

Każde zrobione zdjęcie to jedna Twoja myśl. Dużo myślimy, więc dużo fotografujemy, szczególnie w konwencji reporterskiej i fotoamatorskiej. Jednak zbiór myśli to nie komunikat.

Naszym zadaniem jest odnaleźć tę jedną, najważniejszą myśl, często nieuświadomioną. Do tego służy selekcja. By selekcja była efektywna wydrukuj dużą ilość zdjęć i patrz na nie jednocześnie.

Nie segreguj zdjęć według prostych schematów np. portrety, pejzaże. Wybieraj to co Ci się podoba i Cię interesuje. Układaj fotografie koło siebie ciągle zmieniając kolejność, obserwuj co się dzieje.

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

10 mało znanych funkcji Lightrooma, które usprawnią wam pracę Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Co to jest aparat superzoom oraz aparat hybrydowy? Jak być lepszym fotografem? Jeszcze więcej rad i przemyśleń Premier zamienił fotografa na młodszego. Dlaczego? Poznaj 5 ukrytych opcji Photoshopa, o których nie miałeś pojęcia Czy naprawdę potrzebujemy sprzętu z najwyższej półki, by robić dobre zdjęcia? Oto najważniejsze, co powinieneś wiedzieć o przygotowaniu zdjęć do internetu [wideoporadnik] Issuu.com - jak stworzyć własną prezentację za pomocą Adobe InDesign? (cz. II) Ponad 100 darmowych lekcji od School of Visual Arts pomoże wam zrozumieć fotografię 6 pomysłów, jak fotografować, nie wychodząc z domu Najczęstsze błędy w zarządzaniu marką wśród fotografów