Na czym polega fenomen selekcji?

Każde zrobione zdjęcie to jedna Twoja myśl. Dużo myślimy, więc dużo fotografujemy, szczególnie w konwencji reporterskiej i fotoamatorskiej. Jednak zbiór myśli to nie komunikat.

Naszym zadaniem jest odnaleźć tę jedną, najważniejszą myśl, często nieuświadomioną. Do tego służy selekcja. By selekcja była efektywna wydrukuj dużą ilość zdjęć i patrz na nie jednocześnie.

Nie segreguj zdjęć według prostych schematów np. portrety, pejzaże. Wybieraj to co Ci się podoba i Cię interesuje. Układaj fotografie koło siebie ciągle zmieniając kolejność, obserwuj co się dzieje.

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Szybsza selekcja serii zdjęć dzięki układaniu w stosy w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Fotografia Analogowa Cz. III: Jaki film wybrać? Jak fotografować podczas wakacji? 8 praktycznych rad dla fotografów [poradnik] Fotoreportaż w praktyce część II – selekcja i edycja zdjęć [poradnik] Kilka kroków, o których musisz pamiętać przy obróbce krajobrazów [wideoporadnik] Fotografia rajdów i wyścigów - kilka prostych rad dla początkujących Jak tworzyć zdjęcia panoramiczne? [poradnik] Poznaj tajemnicę pomiaru światła w fotografii [wideoporadnik] Droga Mleczna sfotografowana w mieście? Dzięki ETTR to możliwe! 10 zalet aparatów cyfrowych Jak oświetlać samochody - część 2 [poradnik] Jak wykonać instaxowe zaproszenie? [zrób to sam]

Popularne w tym tygodniu:

Osoby wysoko wrażliwe: Czemu jest ich tak dużo wśród fotografów? Nigdy nie rób tych rzeczy ze swoim sprzętem, bo go stracisz Jak układać słowa kluczowe, by zarobić na zdjęciach? Mistrz Świata Baristów opracował nowy caffenol bez kawy rozpuszczalnej Jak działa migawka? Proste wyjaśnienie dla początkujących fotografów 5 rzeczy, które NAPRAWDĘ mogą uczynić cię lepszym fotografem Jak robić naturalne zdjęcia noworodkom? Na czym polega fotografia podczerwona? Jak zacząć? 8 powszechnych błędów, których należy unikać przy portrecie. Rady Karla Taylora Jak powinny wyglądać zdjęcia lifestyle'owe? Stylizowane sesje ślubne. Jak się za to zabrać? Gotowe schematy oświetlenia zdjęć lifestyle'owych