Na czym polega fenomen selekcji?

Każde zrobione zdjęcie to jedna Twoja myśl. Dużo myślimy, więc dużo fotografujemy, szczególnie w konwencji reporterskiej i fotoamatorskiej. Jednak zbiór myśli to nie komunikat.

Naszym zadaniem jest odnaleźć tę jedną, najważniejszą myśl, często nieuświadomioną. Do tego służy selekcja. By selekcja była efektywna wydrukuj dużą ilość zdjęć i patrz na nie jednocześnie.

Nie segreguj zdjęć według prostych schematów np. portrety, pejzaże. Wybieraj to co Ci się podoba i Cię interesuje. Układaj fotografie koło siebie ciągle zmieniając kolejność, obserwuj co się dzieje.

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Bezpłatny poradnik opracowany, by pomóc fotografom z zasięgami na Instagramie Pogoda na zdjęcia - deszcze i śniegi niespokojne [część III] Olympus w atmosferze skandalu - były dyrektor oskarża, akcje lecą na łeb na szyję Dla początkujących: zdjęcia grupowe Jak sprawdzić obiektyw przy zakupie? Kilka prostych sposobów Jak wybrać i retuszować zdjęcia lifestyle’owe? Jak robić lepsze zdjęcia w formacie JPEG? Praktyczne rady Czy dojrzały fotograf powinien być pokorny? Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć cz.1 Czy warto wydać 8 tysięcy na obiektyw portretowy? Oto jak się sprawdzają 85-tki Canona Jak radzić sobie z krytycyzmem w sieci? Zablokowany Nikkor 85 mm f/1.8D - jak go naprawić? [zrób to sam]

Popularne w tym tygodniu:

Kilka prostych pomysłów na zdjęcia wielkanocne z jajkami w roli głównej