Słuchajmy Zdjęć

Wiele razy miał miejsce taki dialog: - Kocham to, że mogę kontrolować każdy fragment zdjęcia - mówi do mnie młody fotograf. - Ludzi wokół siebie też tak kontrolujesz? - pytam. Każdy wybitny rzemieślnik wchodzi w relacje z przedmiotem swojej pracy, jakość tej relacji świadczy o nich obu.

© Paweł Kadysz

Jeśli będziemy jedynie kontrolować fotografie, zaczną one spełniać nasze oczekiwania i staną się perfekcyjne, a nasza relacja z nimi jałowa. Polecam „słuchać" fotografii, wejść z nią w dialog, nie rezygnując z precyzji w pracy. Wzbogaci to obie strony.

Zobacz również: Jak zrobić obrotową platformę do ciekawych zdjęć poklatkowych?

Źródło: Youtube

Zobacz więcej artykułów z serii: Podstawy fotografii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 3 × S, czyli pozytywne spowalniacze. Część III i (chyba) ostatnia Jak otrzymać identyczne kolory na monitorze i wydrukach? Oto 5 skutecznych kroków Nowe rozwiązania Quadralite - wybieramy lampę do naszych potrzeb

Popularne w tym tygodniu:

Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać 8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową