Znajdź temat

Wiele osób po pierwszym okresie nauki fotografii i fali entuzjazmu, staje pod ścianą. Ma miejsce impas w fotografowaniu, a przede wszystkim, impas wiary w siebie. "Bo inni są lepsi", słyszałem na zajęciach setki razy. Świadomość tych uczniów wyprzedzała ich umiejętności, wyprzedzała ich samych.

Ludzie płakali w trakcie zajęć, tak duże mieli w sobie napięcie. Ja wtedy uśmiechałem się, cieszyłem, kilka razy nawet brałem do tańca pogrążonego w rozpaczy fotografa. Oczywiście patrzyli na mnie jak na wariata. Nie wiedzieli tego co ja, że to jest ten moment, przełom. Wykonali już dużo pracy i zaraz wskoczą na poziom wyżej, wystarczy, że nie zrezygnują. W tym odcinku, układając zdjęcia Kacpra, także miałem impas. Przez ułamek sekundy był to nawet impas wiary w siebie, czy robię dobrze. Ale ja znam siebie i wiem, jak to działa. Wy także znajdziecie swoje sposoby. Pod warunkiem, że nie zrezygnujecie.

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Perseidy 2019: Jak fotografować spadające gwiazdy? Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik] Jak robić zdjęcia na niebezpiecznych wydarzeniach? Co jest lepsze – obiektyw stało czy zmiennogiskowy? Co to jest panning? Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę?

Popularne w tym tygodniu:

"Fotografie dziecięcy" - przestań być zwyrolem! Jak wybrać fotografa na ślub, żeby uniknąć katastrofy? Radzą profesjonaliści