Ja Ty On Ona Ono

Wielu z nas ma potrzebę opowiedzenia o swoich emocjach. Niektórzy ustawiają statyw w zaciszu swojego pokoju i eksperymentują z lustrem robiąc autoportrety. Inni angażują znajomych, by w starej cementowni pozować w gotyckich strojach. Ci fotografowie opowiadają o sobie inscenizując „obraz swojego wnętrza”. Koncepcja jest na początku, potem powstają zdjęcia.

Pracowałem w tej konwencji w pewnym okresie. Wyskakiwałem z ciuchów, oblewałem się farbami i trzymałem nad głową plansze z hasłami. Czemu to robiłem…? Nie wiem, ale w pewnym momencie przestałem, a obiektyw odwróciłem w stronę ludzi. Każdy z nas wybiera o kim lub o czym chce opowiadać, wybiera konwencję, w której pracuje. I tak jest dobrze, trzeba fotografować w zgodzie ze sobą. Pamiętajcie, że każda konwencja oferuje nam pewne możliwości, a ideałem jest doświadczyć wszystkich. Aktualnie znów pracuję w konwencji inscenizacyjno-konceptualnej, ale nie ja jestem przed obiektywem. Taka moja droga teraz, a jaka Wasza?

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Perseidy 2019: Jak fotografować spadające gwiazdy? Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik] Jak robić zdjęcia na niebezpiecznych wydarzeniach? Co jest lepsze – obiektyw stało czy zmiennogiskowy? Co to jest panning? Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę?

Popularne w tym tygodniu:

"Fotografie dziecięcy" - przestań być zwyrolem! Jak wybrać fotografa na ślub, żeby uniknąć katastrofy? Radzą profesjonaliści