Talent najmniej ważny

Mam to szczęście być osobą bez talentu, tak jak większość z Was. Czemu to dobra sytuacja?

Bo jak nie masz talentu, a kochasz fotografię, to musisz się jej dużo uczyć. Na studiach, by osiągnąć ten sam poziom co moi utalentowani znajomi, spędzałem nad fotografią trzy razy więcej czasu. Okazało się, że jest coś ważniejszego, niż szybki efekt, umiejętność uczenia się, którą wtedy nabyłem. Jeśli skupisz się na sobie i nauczysz się sam uczyć, to poradzisz sobie z każdym wyzwaniem. Moi drodzy, nie utalentowani widzowie, bardzo dobrze, że Wam nie wychodzi „tak po prostu”. Krew, pot i łzy, praca, praca, praca, potem przełom i wszystko stanie się jasne i będzie pięknie, tak jak u Kornela z dzisiejszego odcinka.

Zobacz również: Szybki efekt retro przy pomocy Gimpa

Źródło: Kanał Youtube

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Czy liczba megapikseli w aparatach ma rzeczywiście duże znaczenie? [poradnik] Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Czas zwariować Jak zrobić domowy namiot bezcieniowy do zdjęć? [zrób to sam] 10 lat studia House Of Retouching

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?